MAKROBIOTYKA a ZDROWIE

Sztuka życia w harmonii z Naturą, wiedza od środka, związek człowieka z drugim człowiekiem, z Ziemią, z Kosmosem.
To uniwersalna droga do zdrowia i długowieczności. Obejmuje wszystkie aspekty odżywiania, wszelkie wymiary ludzkiego życia, naturalnego porządku i kosmicznego rozwoju. Reprezentuje sposób życia, dzięki któremu ludzkość rozwinęła się pod względem biologicznym, psychologicznym i duchowym.
Makrobiotyka obejmuje odżywianie i sen, aktywność i bierność, myśli i uczucia. Do makrobiotyki należy poszanowanie rodziców i przodków, miłość i dbałość o dzieci i potomków, troskliwość i wzajemna pomoc, podziwianie urzekającego piękna przyrody, zrozumienie i intuicja, tradycja i nowoczesność, materializm i duchowość.
Makrobiotyka, we współczesnym znaczeniu tego terminu, jest uniwersalną drogą wiodącą ku zdrowemu, w harmonii z otoczeniem przeżywanemu życiu. Uniwersalną, a wiec dla każdego, niezależnie od płci, wieku, wyznawanej religii, poglądów politycznych czy środowiska kulturowego. Dla każdego, kto w jakimś momencie swojego życia dostrzega jedność i współzależność wszystkiego, co go otacza, i kto próbuje jedność tę wspierać. Często takim krytycznym momentem jest pojawienie się choroby, która uświadamia dotkniętemu nią człowiekowi, jak głęboko naruszył podstawowe prawa natury. Prawa, które wszyscy intuicyjnie rozumieją, lecz których naruszanie coraz częściej wymusza współczesna cywilizacja.

Zapraszamy na cykl warsztatów, cały warsztat składa się z 8 spotkań, każde spotkanie trwa 5 godzin we wskazane soboty od 15.oo do 20.oo, całość obejmuje 40 godzin, można wybrać formułę spotkań pojedynczych w wybranych terminach.

Na warsztatach odpowiedz sobie na pytania:
• Jak zadbać o długie i szczęśliwe życie?
• Jak wykorzystać dobroczynny wpływ Natury?
• Jak postępować wobec nieuchronności losu?
• Co możemy zmienić w sobie i w otoczeniu, by żyło się nam lepiej?
• Jak możemy nauczyć się określania swojego portretu numerologicznego

Warsztat prowadzi:
MARIA MACZKOWSKA
konsultantka do spraw makrobiotyki , absolwentka Międzynarodowego Instytutu Makrobiotyki w Szwajcarii poziom twórcze życie. Nauczycielka, urodzona do natury, malarka, poetka, jest autorką programu „Makrobiotyka a zdrowie”, zatwierdzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i realizowanego w Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w Jeleniej Górze w latach 1999/2000. Program ten został wyróżniony jako szczególnie interesujący, skutkiem czego Maria wraz z dwudziestoma uczniami pojechała w ramach projektu „Leonardo da Vinci” na 4-tygodniowy staż w Instytucie Żywienia na Uniwersytecie Wiedeńskim. Prowadziła zajęcia z makrobiotyki w przedszkolu, szkole i domu starców, opracowała 22 tematy warsztatów; mi. warsztaty żywieniowe, arte-terapia – mandale. Jest autorka tomiku poezji Między myślami ia jej pasją są obrazy z Aniołami.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

1. 13.04.2024 Astrologia Chińska, mapa 9 Czi Energia Czi 9 gwiazd jako fundament większości starożytnych kosmologii i systemów myślowych
2. 27.04.2024 Astrologia Chińska, charaktery 9 Czi i ich trygramy Księga Przemian I Cing pomocna jako punkt odniesienia do naszych własnych doświadczeń i obserwacji tu i teraz, oraz poszukiwanie głębszych znaczeń wpływu liczb na nasze zdrowie i życie, postępowanie wobec nieuchronności losu i przeznaczenia.
3. 11.05.2024 Czym jest I Ching i jak może Ci pomóc
„Księga Przemian stworzona jest dla ludzi stojących w obliczu wyboru, na życiowym rozdrożu – ludzi, którzy nie są pewni informacji płynących ze zmysłów, intelektu i emocji. I Ching to metoda odsłaniania przyszłości poprzez ukazanie fazy rytmu, w jakim znajduje się człowiek na rozdrożu.”
4. 25.05.2024 Pięć przemian Pojęcie pięciu przemian (drzewo-ogień-ziemia-metal-woda) , prawo pięciu elementów, wzajemne oddziaływanie, reguła 90 dni, diagram, pory roku, cykliczność przemian, portret numerologiczny, działania w kierunku osiągania równowagi i pracy nad swoim własnym wewnętrznym rozwojem, by żyło się nam lepiej.
5. 15.06.2024 Akupunktura,
Według medycyny chińskiej wszystkie narządy wewnętrzne kontaktują się ze środowiskiem zewnętrznym poprzez określone punkty na naszym ciele. Jeśli w którymś z organów rozwija się proces chorobowy, punkty te są zazwyczaj bolesne, napięte lub lekko czerwone.
6. 29.06.2024 Astrologia znaków zodiaku,
Chiński zodiak to medium, za pomocą którego astrologowie przygotowują mapę, używając go do interpretacji osobowości i przeznaczenia danej osoby. System oparty na cyklu 12-letnim przypisuje 12 zwierząt do każdego roku w cyklu. Astrolog czytający indywidualną mapę może określić wiele rzeczy na temat tej osoby, w tym jej zewnętrzną osobowość, cechy wewnętrzne, zgodność z innymi i ich przeznaczenie. Chociaż większość ludzi zna zwierzę związane z rokiem urodzenia, większość nie zdaje sobie sprawy z bardziej złożonej natury tej formy astrologii.
7. 13.07.2024 Makrobiotyka Znakomitą rolę w procesie budowania własnej, indywidualnej odpowiedzialności za zdrowie pełnić może makrobiotyka. Jest ona oparta na obserwacji, odczuciu, doświadczeniu. Oznacza elementarną umiejętność rozeznania się w świecie, zachowywania równowagi i niezależności. Jest to także odpowiedzialność za siebie, swoje życie i zdrowie, tzn. uznanie siły sprawczej w życiu, w stwarzaniu sytuacji i stanów, ale także wychodzenia z nich. Najlepiej to widać w sprawach zdrowia, jeśli umiemy rozpoznać przyczynę choroby i przywrócić organizm do zdrowia bez obarczania odpowiedzialnością lekarzy. Kuchnia jako laboratorium zdrowia, pięć transformacji energii, przemiana energii a narządy wewnętrzne, DNA-kamerton energetyczny, Jin i Jang ze zdrowym rozsądkiem, dobroczynny wpływ natury, diagnozowanie stanu zdrowia (pory roku, klimat, wiek, asertywność, dieta)
8. 20.07.2024 Feng shui, Masaż shiatsu,
Feng shui to starożytna chińska tradycja pomagająca człowiekowi osiągnąć harmonię ze światem poprzez planowanie i aranżację otoczenia. W dosłownym tłumaczeniu oznacza wiatr i wodę. Umożliwia odpowiedni przepływ energii – chi – przez naszą przestrzeń. Łatwość przepływu energii chi, a także jej odpowiednie „prowadzenie” przez dom, ma silny wpływ na jakość naszego życia.. Cała sztuka Feng-Shui to w zasadzie studiowanie i analizowanie energii Chi i jej rodzajów. To uzupełnianie niedoborów, wyrównywanie poziomów, powodowanie wpływów a przede wszystkim uaktywnianie, powodowanie ruchów Chi. Chi jest jednoczącą zasadą, łączącą wszystko co nas otacza.

Zapraszamy na cykl warsztatów,
cały warsztat składa się z, każde spotkanie trwa 5 godzin we wskazane soboty od 15.oo do 20.oo, całość obejmuje 40 godzin i kosztuje 880,00, można wybrać formułę spotkań pojedynczych i płatności pojedynczej, wtedy koszt za każdy dzień warsztatów wynosi 129,00

Cena obejmuje zajęcia, serwis kawowy i materiały szkoleniowe. Warunkiem uczestnictwa, jest wpłata 50% kwoty w wybranej opcji, przed warsztatami w celu rezerwacji miejsca z podaniem numeru telefonu.
Miejsce warsztatów:
Sala szkoleniowa w B&K ul. Podwale 27/5 Jelenia Góra
Zgłoszenia przyjmuje Grażyna Boryń mail: grazyna.boryn@gmail.com,
telefon 577127550